דף הבית >> גלריה >> אירועים נבחרים ב-2019 >> פרופ' אהרן ממן-חתן פרס ישראל
 
אירועים נבחרים ב-2019

 
 
פרופ' אהרן ממן הוא "צפנת פענח"
מאת: סם בן שטרית-נשיא הפדרציה העולמית
 
הנימוק של ועדת פרס ישראל להכתרת פרופ'-אמריטוס אהרן ממן לחתן פרס ישראל לתשע"ט-2019: על היותו חוקר ומפענח לשונות היהודים בגלויותיהם. כבלשן בעל שם, הוא זוכה להוקרת המוסדות האקדמאיים בארץ ובעולם. מאמריו-מחקריו מתפרסמים בכתבי מדע יוקרתיים, וזוכים להערכת החוקרים ואנשי הפרופסורה.
 
כאשר אהרן ממן נקרא ביום העצמאות לנשיאות הענקת הפרס מידי ראשי המדינה, וביניהם הנשיא ראובן (רובי) ריבלין, ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיאת בית המשפט העליון ואחרים, אנו חבריו וידידיו, אחזנו בשרוולו, התהלכנו בעקבותיו וראינו את עצמנו כשותפים לפרס ולגאווה. זוהי גאוות יחידה.
 
אהרן ממן מלווה אותנו בפעילותנו הציבורית מזה שנים רבות וארוכות. הוא היה והווה עבורנו מורה-דרך ויועץ טוב. הוא מכהן מטעמנו כיושב ראש הועדה העליונה של "קרן מלגות". מאז 2004 ועד 2019, שותפינו ואנחנו, הענקנו כ- 5,000 מלגות לסטודנטים מעוטי הכנסה ללא הבדל: מוצא, גזע, דת ומין. וזה ייחודנו! מפעל חינוכי-ערכי זה, הגדיל את יוקרתה של יהדות מרוקו.
 
פרופ' ממן, על אף שזכה לכתרים רבים ונעלים, והם פרוסים בהרחבה בחוברת שהפיקה ועדת פרס ישראל. גדולתו בכך, שהוא היה ונותר איש עניו וצנוע. על שכמותו נאמר: "וענווים יירשו ארץ". אנו גאים, מברכים ומתברכים בהשגיו, בחברותו עמנו ובתרומתו הרבה להנחלת מורשת יהדות מרוקו וערכיה.
 
הידד לאהרן, לרחל אשת-חיקו ובנותיו וכלל בני משפחתו!
 

 

 


 
 


בקרו אותנו גם ב-
  

מבצעי פרסום
באתרנו ובכתב העת


         
היו פעילים
תרמו לקרן מלגות

באמצעות הוראת קבע


 בקרו אותנו גם ב-  ועשו לנו  

סרטים על הפדרציה העולמית ניתן לראות גם ב - 

    [להרשמה לרשימת תפוצה]      [Top]      [צור קשר]    (מפת האתר)

הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו אינה אחראית לתוכן הפרסומים והתחיבויות המפרסמים.
WebSite123 מערכת לבניית אתרים בקלות