מרוקו-נתונים כלליים

מרוקו היא ארץ של ריח ההדרים, היסמין, הלבונה והאקליפטוס. ארץ ששווקיה פולטים ריחות תבלינים הייחודיים רק לה. ארץ החן, שכחול שמיה ומימייה, שלאורך חופיה יוצרים הרמוניה.

קרא עוד  

האמנות במרוקו

האומנות במרוקו מאופיינת בקו חד מאוד שהוא - ניגודיות קיצונית. מקור לניגודיות זו אנו יכולים לראות בנופיה של מרוקו, המהווים מוזיאון ענק של אומנות סביבתית.

קרא עוד  

יומן מסע למרוקו

במרוקו כדאי לבקר, נקודה! מי מאתנו חפץ לטעום מתבלין המזרח מחד ומתערובת צרפתית מערבית מאידך, זה המקום שיש לסמנו בעדיפות לביקור היום או בעתיד.

קרא עוד  

אגדיר

מקור השם "אָגָּדִיר" הוא ברברי ופירושו "אסם". אָגָּדִיר היא עיר נמל בדרום מערב-מרוקו ויושבת לחוף האוקיינוס האטלנטי על שפך נהר הסוס.

קרא עוד  

איפראן

העיר איפראן שבהרי האטלס, נמצאת בגובה 1,650 מ', משופעת במים ומעיינות ונחשבת ל"שוויץ של מרוקו", העיר שונה במראה, בסגנון, באופי ובאורח החיים מכל עיר אחרת במרוקו.

קרא עוד  

וואזאן

העיר מוקפת הרים ולכודה בתוכם (כמו שאואן). היא בנויה בין הריף ובין המסורת הישנה, בלד אלמכזן (האזור הממשלתי) ובלד אל שיבה (איזור השבטים).

קרא עוד  

טֶטְוָואן וְטָנְגִ'יר- מרוקו הספרדית

האזור הצפוני של מרוקו שכלל גם את הערים טטוואן וטנג'יר, היו שייכים לחלק שנקרא "מרוקו הספרדית", כאשר מרוקו קיבלה עצמאותה ב-1956 הן הפכו להיות חלק ממרוקו .

קרא עוד  

מוֹגָּדוֹר (אְסְוִירָה)

מוֹגָּדוֹר (אֶסָוִירָה) עיר קטנה יחסית הבנויה על חצי אי סלעי, שוכנת לחוף הים-האטלנטי בעלת אופי מיוחד, נעימה, מצטיינת בניקיונה, רחובותיה צרים ועקלקלים.

קרא עוד  

מפלי אוזוד

כשעתיים וחצי נסיעה ממרקאש, נמצאים המפלים הגבוהים והיפים ביותר במרוקו. מפלי האוזוד מרשימים ביופים וצונחים מגובה של כ-100 מטר ונשפכים אל קניון נהר אל עביד.

קרא עוד  

מקנאס

מקנאס היא עיר תיירותית מהבולטות במרוקו ואחת מארבע הערים המלכותיות. היא מוקפת חומה שאורכה 25 קילומטרים, חומת העיר הארוכה ביותר במדינה, ובה 20 שערים.

קרא עוד  

מרקש

מרקש היא המרכז המסחרי והמנהלי של דרום מרוקו, ולכן היא מכונה גם בשם "פנינת הדרום". בעלת שווקים רבים, מופעי רחוב, בתי מלון מפוארים וקזינו, צבעים, טעמים, ריחות...

קרא עוד  

סלה

בסְלָה הייתה אחת הקהילות היהודיות המפוארות ביותר. שמה יצא והלך לפניה לתהילה, בזכות חכמי העיר ורבניה ביניהם ר' חיים בן-עטר (האור החיים הקדוש) ור' רפאל אנקווה.

קרא עוד