דף הבית >> גלריה >> אירועים נבחרים ב-2019 >> הכתרת ירדנה עובדיה לדמות מופת
 
אירועים נבחרים ב-2019
           טקס אזכרה למעפילי "אגוז"     
           התוועדות עם שרת המשפטים     
           הכתרת ירדנה עובדיה לדמות מופת     
 
הכתרת ירדנה עובדיה ל"דמות מופת ואשת חיל"
יום ראשון כ"א שבט 27.1.19 במרכז אקדמי פרס ברחובות
 
במעמד רם ונישא, התקיימה הכתרת הגב' ירדנה עובדיה ל"דמות מופת ואשת חיל".
 
כיבד בנוכחותו הרב הראשי לישראל מרן-ישראל מאיר לאו-שליט"א, שנשא דבריו החמים בזכות צדקתה ומעשיה של הגב' עובדיה. נאה ויאה לה הכתר "אשת חיל" קבע הרב לאו, והשווה אותה לנשים צדקניות.
 
נשיא הפדרציה העולמית שפתח את האירוע והנחה אותו אמר: הגב' ירדנה עובדיה! שאי עינייך וראי אוהבייך וידידייך וראשי הפדרציה העולמית הגיעו ממרכז הארץ, מצפונה ומדרומה, כולם באו להצדיע לאישיותך.
 
אברהם אביזמר-יו"ר סניף הפדרציה בקיסריה, שהיה המקשר הנאמן בין הפדרציה לבין הגב' עובדיה נשא דברים מרגשים והעלה על נס  את נדיבות לבה של ירדנה העושה את הכל בצנעה. אכן, אשת חסדים ומופת.
 
להקת פרחי ירושלים בהנחיית חנן  אביטל, פתחה במיטב שיריה וסיימה  בשיר, שחיברו לכבוד ירדנה "אשת חיל".
 
הרבנית ברוריה שהתקבלה בהתרגשות רבה על ידי הקהל, נשאה דברים ובין היתר אמרה: ירדנה היקרה, את מצטרפת הערב לשורה של אישים שעוטרו  מטעם הפדרציה ל"דמויות מופת", וביניהם; אריאל שרון, הרב ישראל מאיר לאו, הנהלת בנק הפועלים, ז'אן פייר בונשארד (פריז) סר צ'ארלס דהן (וושינגטון) ואחרים. הרבנית ברוריה סיימה דבריה בברכת בועז לרות המואביה כלתו: "ישלם ה' פעולך, ותהא משכורתך שלמה מאת ה' אשר באת לחסות תחת כנפיו".
 
פרופ' שמעון שטרית העלה על נס את יוזמותיו של סם בן שטרית, ובירך את כלת הערב ירדנה עובדיה, שבזכות מעשי החסד והצדקה שלה, היא  ביחד  עם בעלה, הקימו משפחה לתפארת.
 
פרופ' אהרן ממן: תהיתי על מקור השם עובדיה. ידוע הרב דוד עובדיה ז"ל רב גדול וחבר פרלמנט מרוקני. יוסי בעלה של ירדנה : אכן אנחנו בני דודים.
 
נשאו דברים בשם המשפחה: איריס אבוטבול הבת הבכורה ואלינור הנכדה. שתיהן העלו על נס את פועלה של האמא-סבתא ירדנה למען כלל המשפחה, ובאהבה שהיא מרעיפה על נכדיה.
 
בשם מרכז אקדמי פרס, בירך פרופ' רון שפירא הנשיא. העלה על נס את פועלה של הפדרציה בהנחלת תרבותה וערכיה של יהדות מרוקו ובירך בחום רב את כלת "אשת חיל" ירדנה עובדיה.
 
תשורות: גב' גבריאלה בר-זכאי-מזכ"לית הפדרציה העניקה את סמל הפדרציה לגב' עובדיה, עו"ד עמי סביר-היועץ המשפטי-העניק מנורת הכנסת מוזהבת, ואילו הרב יוסף מויאל הגיש הגדה מהודרת לפסח עם תרגום  בשפה המרוקנית.
 
 
 
טקס ההכתרה: אברהם אביזמר שם על צוארה של ירדנה מדליון "אשת חיל" ויחד עם סם בן שטרית את סרטי ההוקרה.
 
הקראת מגילת ההוקרה: כשכל הקהל עומד על רגליו, הוקראה המגילה על נימוקי ההכתרה. אורחי הכבוד ושאר הקהל צירפו את חתימותיהם עליה.
 
דבר כלת "אשת חיל": אני נרגשת מיוזמתה של הפדרציה העולמית, להכתיר אותי ל"דמות מופת ואשת חיל". אני נרגשת מהמחווה של הנשיא מר סם בן-שטרית, לקיים את טקס ההכתרה ביום הולדתי.
 
השנה ימלאו 50 שנות נישואים של בעלי ואנכי. הקמנו משפחה לתפארת. אני גאה שהפדרציה העולמית היא שמכתירה אותי. תמיד התגאיתי במוצאי המרוקני. זכיתי ליזום שורה של בתי חולים באפריקה, במקומות נידחים וכיום הם משרתים אלפי חולים ונזקקים.
 
במהלך הערב, הופיעו אמנים רבים ולהקות ביניהם הפייטן משה דאדון והזמר חנן אלמליח-כולל האנדלוסית והערב הסתיים בשירת התקווה.
 
כל האורחים הוזמנו לארוחת ערב מהמטבח המרוקני, עם שפע של מטעמים ושתיה כיד המלך. לצלילי המוסיקה האורחים רקדו עד לשעות המאוחרות של הלילה.

 
 


בקרו אותנו גם ב-
  

מבצעי פרסום
באתרנו ובכתב העת


         
היו פעילים
תרמו לקרן מלגות


באמצעות הוראת קבע


או באמצעות ישראל תורמת

 


 
<table align="center" border="0" cellpadding="0" cellspacing="0" height="21" sab="11549" style="background-image: url(" image="" users="" 189578="" ftp="" my_files="" template="" footer_teva.jpg?id="3242579&quot;);" background-repeat:="" no-repeat;"="" width="786">


בקרו אותנו גם ב- ועשו לנו  

סרטים על הפדרציה העולמית ניתן לראות גם ב - 

    [להרשמה לרשימת תפוצה]      [Top]      [צור קשר]    (מפת האתר)

הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו אינה אחראית לתוכן הפרסומים והתחיבויות המפרסמים.


 
WebSite123 מערכת לבניית אתרים בקלות