באוזני נתניהו וגנץ

מאת: סם בן שטרית

ביבי ובני! המונים בציבור סבורים שעיניכם טחו מלראות ואוזניכם אטומות לזעקות ולשסע בחברתנו. האם אתם אדישים לסערות הציבוריות ולהפגנות זעם מימין ומשמאל? חלק קטן מהמפגינים, אינם בוחלים לא במילים קשות ומעליבות ולא במעשים אלימים, ואף במוצגים מבזים.

מצב המדינה קשה מנשוא, שלא לומר בכי רע. אמנה אחדים מהתחלואים: הכלכלה מרוסקת ומשותקת. נגיף הקורונה מכלה בנו את זעמו. אין סיכוי סביר שגמזו, ברבש וכל המומחים לאפידמיולוגיה שיעצרוהו בטווח הקרוב, גם לא סגר והסתגרות יושיעונו, כי עמנו הוא עם קשה עורף שאיננו נשמע להנחיות. יהדות התפוצה מתרחקת מאתנו ומסתייגת מחלק ממעשינו. הריבונות  נמוגה. זו, שהוכרזה בתופים ובמחולות בבית הלבן מפי הנשיא טראמפ, בעקבותיה הופרחו הצהרות רמות לאמור: הנה, 30% מיהודה ושומרון ובקעת הירדן אוטוטו יחולו עליהם, דיני המדינה וריבונות. אישור תקציב המדינה החיוני לפעילות המשק מתמהמה בשל מחלוקותיכם, וספק אם יאושר  עד 25 באוגוסט. התוצאה: הכנסת תפוזר ותוכרזנה בחירות חדשות. דבר, שיגרור בעקבותיהן הוצאה של מליארדים מקופת המדינה המדולדלת. בחירות בתקופה של כ-900,000 מובטלים וממורמרים הוא חלום בלהות. סקרי דעת קהל מנבאים ירידה תלולה לרשימותיכם בכנסת הבאה.

ביבי: היכרותנו מאז 1986, עת ביקרתיך בניו-יורק כשגרירנו באו"ם. באתי בשליחותו של ראש הממשלה-שמעון פרס. הפגשתיך עם ידידי השר דריס סלאוי בביתו-שגריר מרוקו באו"ם, והפקדנו בידיו מכתב סודי מראש הממשלה פרס למלך חסן II.

בני: כתבנו לך וברכנוך לרגל בחירתך כראש ממשלה חליפי ושר הבטחון, וביקשנו להיוועד עמך –נענית ברצון. בהתוועדותנו, נשמיע באוזניך דברינו ברמה.

אני פונה לשניכם, בתוקף תפקידי כמייסד וכנשיא הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו, גוף א-פוליטי ובלתי מפלגתי, המאגד 23 ארגונים ולנו 102 סניפים בארץ ובתפוצות. מטרותינו: לפעול לאחדות העם ולהנחיל מורשת עמנו. בשם כל אלה מופנית אליכם קריאה נרגשת: אם חפצי- חיים אתם וטובת העם והמדינה לנגד עיניכם, היוועדו ביניכם במשך יום וליל, מצאו פשרות למחלוקות ביניכם. קיימו מסיבת עיתונאים משותפת, שבה תפגינו אחדות ביניכם ותפיחו רוח של תקווה בעמנו. הביאו בשורות שתשככנה את הזעם בעם. עמנו משתוקק לאחווה ולאחדות, ובטוחני שתמצאו אוזן קשבת. אסיים באמרה ערבית: "זעים אילו רזקין אולא קברין"  (הנועז יש לו פעמים שכר או פעמים קבר).

היו איפוא נועזים! ושכרכם גדול!

                                                               הכותב: נשיא הפדרציה העולמית של יהדות מרוקו